Bu ilginç ürünler ve ilginç icatlar çok TUHAF !

1-Tepki veren popo
Japonlar uğraşacak birşey bulamadığı zamanlarda böyle ilginç şeylere de merak salıyorlar.Verdiğiniz etkiye göre çeşitli tepkiler veren bu yapay popo şekil doku ve hareket açısından tıpkı gerçek insandaki gibi tepkiler veriyor. Sert poliüretan iskeletinden imal edilen bu popoya sahip olmayı kimse istemez sanırım ne kadar ilginç olsa da işe yarar bir icat değil.

2- Hıçkırık geçiren lolipop şeker

ilginc-icatlar2
Deneyip hıçkırığımızı geçirdiğini söyleyemeyiz fakat 13 yaşındaki küçük bir kız elma sirkesi ve şeker karışımından tesadüfen bulduğu karışımla ebeveynlerinin de yardımını alarak lolipopa dönüştürmüş. Yani hıçkırığı geçirmek için bol bol su içmek veya nefesinizi tutmak yerine alın bu lolipopu yalayın.

 

 

3- Anlık Sarhoşluk veren ağız spreyi

ilginc-icatlar3
Philippe Starck tarafından geliştirildiği söylenen WA-HH Quantum Sensations ismiyle anılan bu mini çakırlık veren dudak kremi boyutundaki minik spreyimizi sıktığınızda kısa bir süre çakırkeyif oluyormussunuz araştırmalarımıza göre. İçersinde az miktarda ama etkili alkol barındıran bu spreyden 800 fıs sıkarsanız anca bir bira etkisine ulaşırsınız ama 2 fıs sıkarsanız kısa süreli 2 bira etkisine ulaşmanız mümkünmüş. Tuhaf.

 

 

4- Sosyal dövme

ilginc-icatlar4
Telefondan aldığı sinyalleri vücüdunuzdaki dövmeye sinyal olarak gönderen bu sistem telefonunuza bildirim geldiğinde ve aramalarda titreşim sağlayarak anında bilgilendirilmenizi sağlıyor. Titreşim çeşitlerini aldığınız bildirimlere göre ayarlamanızı sağlayan bir özelliğide varmış.Aman ne güzel gelen bildirimlere anında karşılık verin !

 

 

5- Apple ürünü kokan parfüm

ilginc-icatlar5
Apple ürünleriyle kafayı sıyırmış bir arkadaşınız varsa size hediye olarak önerebilirdik fakat sadece konsept olarak projede kalan bu ürün seri üretim ve satışa geçememiştir. Kutusu yeni açışmış bir iPhone veya iPad gibi kokan bu parfüm Ürün ambalajında bulunan plastik , mürekket ve kauçuk kağıt aromalarının karışımından meydana getirilmiş.

 

 

6- Sperm toplayan makine

ilginc-icatlar6
Yine Çin yine ilginç bir ürün. Sperm üretmekte zorlanan erkeklerin testislerini çılgınca vakumlayan bu makine spermlerinde problem olan ve cinsel sorunu olan erkek bireylerin yardımcısı olmaya aday. Her ne kadar insan cildi kadar yardımcı olamasada makine aldığı spermleri kendi haznesinde tutup çıkışından elde etmenizi sağlıyor. Ne kadar kim kullanır bilinmez ama çinliler yapmış.

 

 

7- Kötü kokuyu gideren iç çamaşırı
Seramikten imal edilen ve metal iyonları içeren bu iç çamaşırları ani gaz çıkışlarınızdaki kötü kokuları %80 oranında ortadan kaldırarak olmayacak zamanlarda yüzünüzün kızarmasını engellemeye aday. Japonlar tarafından geliştirilen bu ürün aşırı gazlı hissettiğiniz günlerde yakın bir sırdaşınız olabilir.

 

 

8- İdrarla çalışan jenaratör

İdrarda bulunan hidrojeni ayrıştırıp elektrolikit bölümünde elektriğe çeviriyor. Aşırı kullanımlı halk tuvaletlerinde pisuvarların giderlerinin buna bağlanmasıyla sürekli kullanım düşünülebilir fakat bu projeyi hem hijyen açısından hem üreteceği elektiriğin bir işe yaramayacağını düşündüğüm için listenin çöp projesi olarak kaydediyoruz ama yapmışllar sonuç olarak. Projeyi geliştiren Nijeryalı 4 kız arkadaşımızı tebrik ediyoruz bu projesinden dolayı.

 

 

9- Somurtkana somurtan buzdolabı

akilli-buzdolabi
Bu buzdolabının kapağını açmanız için ilk olarak gülümsemeniz gerekiyor. Günlük streste kullanıcıları gülümsetmeye teşvik eden bu buzdolabını tebrik ediyoruz. Gülümsediğinizi tespit etmek için önündeki küçük kamerayı kullanan buz dolabı somurtkanlara kapağını açmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir