Düzenli Sexin Yarar ve Faydaları

Uyku problemi , stres , belirsiz sıkıntılarınız varsa hayatınıza düzenli seks yapmayıda eklerseniz birçok psikolojik  sorunuda ortadan kaldırmanız mümkün. Düzenli seks yapmanız için bu 12 neden size oldukça cazip gelecek ve düzenli seks hayatınızla birlikte bu fayda ve yararları hissetmeye başlayacaksınız.

sex faydaları

1- Düzenli olarak ilişkiye girmek stresi azaltır

İş yerinde uzun bir günün ardından bunalmış ve kendinizi rahatsız hissediyorsanız seks yapmak stres seviyesini azaltmaya yardımcı olacaktır. Cinsel ilişkiye girdiğiniz anda vücudunuzda salgılanan dopamin , endorfin ve stresi azaltmaya yardımcı oksitosinler mutlu olmanızı sağlayacak hormonlar salgılar ve stresi azaltır.

 

2- Egzersiz Yaparak Formunuzu Korumaya Yardımcı Olur

Cinsel ilişki sırasında canlılar birçok fizyolojik değişiklik yaşarlar. Vücudumuz için bu durumu rutin hale getirirsek hem vücut sağlığımızı korumuş hemde kalori yakarak formumuzu korumuş oluruz. Sadece haftada üç kez sex yaptığımızı varsayarsak yılda yaklaşık 7.500 kalori yakmış oluruz , ayrıca nefes alışveriş oranlarının artışıyla sex , sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

 

3- Bağışıklık Sisteminizi Korur

FETÖ’nün Pensilvanyada komşusu olan Wilkes Üniversitesi’ndeki araştırmacı akademisyenler haftada iki kez sex yapan insanların 1 hafta boyunca sex yapmayan insanlara göre daha yüksek antikorlara sahip olduğunu tespit etti yani bu demek oluyorki soğuk algınllığı ve grip gibi hastalıklara karşı direnciniz artar , ayrıca daha fazla cinsel ilişkiye girip sağlığa faydalarından sonuna kadar yararlanmak isterseniz daha fazla antijenler salgılayarak vücut direncinizi arttırabilirsiniz.

 

4- Kan basıncını SEX yaparak düşürün

Ani bir fiziksel temas bazı durumlarda bile kan basıncını arttırabilir. Paisley Üniversitesi tarafından yapılan çalışmaya göre sexin kan basıncını düşürdüğü sonucuna varılmıştır.

 

5- Kalp Ritmini Korumaya Yarcımcı Olun 

Sex yapmanın faydaları arasında kalori yakması gibi kalp sağlığına da ciddi derecede olumlu etkileri vardır. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre düzenli sex yapan erkeklerin kalp ve damar hastalıklarının düzenli sex yapmayan insanlara göre %45 daha az riskte olduğunu belirtmiştir.

 

6- Bayanlar İçin Düzenli Dönemleri Geri Getirir

Eskiye göre düzensizlik yaşayan bayanlarda stresli yaşamla oluşabilecek düzensiz durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İlk maddelerde belirttiğimiz gibi sex stresi azaltır ve adet döngüsü üzerinde psikolojik etkenlerden dolayı oluşan düzensizlikleri yok eder.

sexstresiazaltır

7- Kanser Riskini Azaltın !

Özellikle erkekler için sadece prostat kanseri üzerine olmasada büyük etkisinin prostat kanserine engel olmasını sağlayan sexin insan vücuduna yararları konusunda en kritik maddesi diye düşünüyoruz.

sexzararlımı

8- Daha Rahat Bir Uyku

Sexin insan sağlığına yararlarından bahsederken bir yandan da egzersiz yapmaya yardımcı olacağından bahsetmiştik. Egzersiz sonrası vücutta oluşan yorgunlukla birlikte erkeklerde boşalma sonrası uykulu moda geçmesine ve uyuşmasına neden olur.

 

9- Gençleşin !

Sigara içmediğinizi varsayarsak iskoç araştırmacı David Weeks’in söylediğine göre 10 yaş daha genç görünmeniz mümkün. Sex ve cinsel ilişkinin insan sağlığına bu kadar fazla yararı varken neden daha fazla teşvik bekliyorsunuz ?

sexsaglıga etkisi

10- Yaşamınızı Uzatın

Düzenli ve bilinçli yapılan cinsel ilişkilerin faydaları ve insan sağlığına yararları nihai doruk noktası olan yaşam sürenizi uzatmaya yarar sağlar. Sexin faydalarını bu son maddeyle özetlemek mümkün. Cinsel ilişkinin yararları üzerine araştırmalar yapan Britsh Medical Journal’a göre sex yapan erkeklerin sex yapmayan erkeklere göre iki katına kadar sex sayesinde sağlıklı ve uzun yaşadıklarını ortaya koydu. Düzenli sex insanoğlu ve tüm canlıların sağlıklı ve daha dengeli yaşaması için mutlaka gerekli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir