El işi ve becerisi ile yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri

 

El becerileriniz gelişmiş ve boş vakitlerinizi değerlendirip farklı iş fikirleri arıyorsanız bu iş fikirleri tam size göre. Evde yapılabilecek sermayesiz fakat el emeği ve işçiliği gerektiren iş fikirleri konusunda evde para kazanmanızı sağlayacak bu fikirler hem hobi edinmenizi sağlıyıp hemde evde iş yaparak para kazanmanızı sağlayacak.

 

1- El yapımı sevgili hediyeleri

orguisfikir

Çiftlerin birbirine hediye alacağı zamanlarda aradığı ilk şey farklılıktır. El işçiliğiniz ve emeğinizle hazırlayacağınız yaratıcı ürünler kesinlikle e-ticaret üzerinden satışını yapacağınız zaman ilgi çekici ürünler olacaktır. Gittigidiyor.com veya sahibinden.com gibi e-ticaret sitelerinden ilanlarını verebileceğiniz ürünler kar oranı yüksek ürünlerdir.

 

2- Özel dikilmiş kıyafetler

evdeisfikri

Bir dikiş makinesine sahipseniz evde sermayesiz iş olarak çeşitli kıyafetler dikip satışlarını yapabilirsiniz , potansiyel çevreniz ve el yatkınlığınız var ise gömlek, etek, elbise hatta bebek kıyafetleri bile müşterileriniz için özel giyim kategorilerinde olduğu için mutlaka ilgi görecektir. İnternette temel öğelere ve dikim yaparken referans olması için giysi kalıplarına da ulaşıp evde yapabileceğiniz iş fikirlerinin ilk adımını atmış olursunuz.

 

3- Örgü ve dantel

sermayesizisfikirleri

Bir kıyafet dikecek kadar tecrübeniz yok ise el yapımı eşarp , bere , patik , kazak gibi örgü ürünlerini yapıp satabilirsiniz. Örgü sanatına tamamen hakim olduktan sonra kendi benzersiz tasarımlarınızı yapıp daha farklı ürünlerin ticaretini yapabilirsiniz.

 

 

4- Unlu mamüller

evdeborekfikirleri

Evinizde bir fırın varsa hazır atılan unlu mamül ürünlerini ve kurabiye çeşitlerini üreten yerlerden tek dez avantajınız seri üretimin zor olması olacaktır. Hamur işlerine yatkınlığınız varsa bu işler için vakit ayıramayan insanlara satış yapabilir veya örnek olarak evde yaptığınız hamur işlerini simit arabalarına veya marketlerde satılması için tepsi olarak börek şeklinde pazarlayıp kendinize evde ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

5- Dekoratif lambalar

dekorfikirlerii

Ev dekorasyon mağazalarında bolca karşılaştığımız ilginç lambaderler , mumluklar , gece lambaları gibi dekoratif ürünleri sprey boya, ahşap parçaları veya plastik boncuklar ile yaratıcılığınıza göre şekillendirip kendinize evde iş yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

6- Çantalar

cantaisfikir

El çantalarını çeşitli artık kumaşlardan yapabilmeniz mümkün ayrıca kullanılmayan kıyafetlerinizi veya yıpranan çantalarınızı tekrar geri dönüştürerek yeni ve özel üretimler yapılabilir.

 

7- Banyo ve temizlik ürünleri 

evdekozmetikuretim

Saç ürünleri , losyonlar sabun , temizleyiciler veya bakım maskelerini doğal malzemeler kullanarak evde yapabilirsiniz. Araştırmalarınızla ve deneme yanılma yöntemlerinizle yapacağınız çeşitli karışımlarla riskli bir iş fikri olsada ciddi kazançlar sağlayabileceğiniz bu iş fikri doğru formülleri bulmanız sonucunda sizi bir kozmetik firması sahibi bile yapabilir.

 

8- El yapımı mumlar

candles

Mumları doğru malzeme ve yöntemlerle yapmak oldukça kolay ve ucuzdur. Benzersiz karışımlarla yapacağınız hoş kokulu mumlar için bal mumu fitiller ve kokulu aromatik yağlar piyasada bulunmaktadır. Evde mum üretim işi yaparak çeşitli koku renk ve şekillerde mumlar üretip para kazanabilirsiniz.

Evde ek gelir sağlayabileceğiniz farklı ek iş konularının elbette bunlarla sınırlı olmadığını bilerek evde ek gelir ve ek iş sağlayabileceğiniz yeni fikirler için takipte kalmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir