En yeni 3 Teknolojik Gelişme

CRISPR adı verilen yeni metot; tarımdan çok henüz yüksek randıman alma, kuraklığa ve hastalıklara karşı koyma manasında ehemmiyetli olanaklar sunuyor. Çin’de bir laboratuvarda sarfedilen CRISPR metodu ile pirinç üretimde müthiş randıman elde edilirken, İngiltere’de de aynı method etkin bir şekilde uygulanmıştır.Günümüzde akıllı telefonlar oldukça önemli bir yere sahip. Bu vaziyet 691 milyon akıllı telefon kullanıcısının bulunduğu Çin’de henüz da ehemmiyetli bir yere sahip olmasını karşılamaktadır. Ülkenin en kuvvetli internet şirketlerinden bir tanesi olan Baidu, akıllı telefon tüketimini çok henüz basitleştiren Deep Speech 2 teknolojisini yaşama geçirdi. Bugüne kadar gördüğümüz konuşma algılayabilen arayüzlere göre çok henüz komplike sesleri ve tümceleri tanımlayabilen bu teknoloji, Çince gibi komplike bir dilde bile oldukça başarılı olmuş halde.

teknolojikgelisme

Bugüne kadar uzay incelemeleri için imal edilen roketler, tek kullanımlıktı. Ancak Tesla firması, senelerdir denediği ve çoğu sefer başarısız bulunduğu, iniş yapabilen ve yeniden kullanılabilen füze denemelerinde nihayet başarıya ulaştı.

uzayroketi

Robotlar her geride bıraktığımız gün hayatımıza girmeye sürüyor. Ancak robotların ileri seviye işler edebilmesi için belirli bir “öğrenme” sürecinden geçmeleri gerekiyor. Genellikle çok özenli bir programlama süreci olan bu vaziyet, birbirine öğretebilen robotlar eşliğinde çözülebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir