Para Kazandırabilecek 5 İş Fikri

iş fikirleri
1- Tutucu Havuzlu Villa Kiralama
Bir başka iş modelimiz tatil inşa etmek isteyen tutucu aileler için. Helal villa, Tutucu villa ve İslami Tatil deyimleri yeni yeni iş modellerinin arasına girmeye başladı. Ülkemizde bilhassa Muğla ve Antalya şehirlerinde çoğunluklu olarak tespit edilen bu villalar tatil ücretleri yönünden başkalarından bayağı pahalı. Özelliği ise sadece tatil inşa etmek isteyen aile için geliştirilmiş olması. Günlük 1500 liraya varan fiyatlarda kiralanan bu villalar maaş olarak 30-60.000 Tl arasında para kazandırabiliyor ve sezonda ise 200.000 liralık kazan olanağı sağlayabiliyorlar. Son zaman talebin yükselmesi ise iş fikrinin bilhassa farklı şehirlerde olmamasından kaynaklanıyor. Örneğin Sakarya, Bursa, İstanbul gibi şehirlerde bu tür Tutucu Havuzlu Villalar ya yok veyahut adedi oldukça az bulunuyor.
2- Portatif ya da Prefabrik Havuz Satışı
Normal havuza nispeten yatırımı daha az olan bu havuz çeşitleri bundan sonra birçok şahıs doğrulusunda satın alınıyor. Prefabrik havuzlar genellikle villa sahipleri doğrulusunda seçenek ediliyor ve istedikleri ebatta şarj edilebiliyor. Türkiye’de bu işi yapan birden fazla firma yok. İş karlı ve bu arada basit uygulanabilecek bir iş. Müşterinin arzuladığı ebatlara göre özel bir tasari inşa ediliyor ve havuzlar üretilip teslim ediliyor. Fiyatlar ise 10-40 bin tl arasında metrekareye göre değişiyor. Portatif olan havuzlar ise daha fazla şişme havuzların büyük boylarından oluşuyor. Fiyatları ise 1-10 bin liralar arasında. Her ikiside seçenek edilen bu ürünleri sadece villa sahipleri kullanmıyor.Aynı vakitte turizm bölgesindeki ufak işletmelerde müşteri çekmek emeliyle kullanıyor.
3- Off Road Araçları Kiralama
Off road araçlarının geneli pahalı bu sebepten bu işe pek talep yok gibi görünüyor. Ama yaptığımız küçük incelemelerde Range rover, Subaru, Nissan, Jeep Wrangler, Toyota gibi markaların yanı sıra birçok atv markasınında off road araçlarını kiralamak ister misiniz diye sorduğumuzda genel yanıt evet oldu. Örneğin iyi bir Jeep için hafta sonu 2 günlüğüne 500 lirayı gözden çıkanlar var vasıta biraz lüks olunca fiyatlarda artmaya başlıyor. Genelde küme olarak taleplerde almanız olası. Atv’ler ise saatlik ve günlük olarak kiralanıyor. Ortalama bir atv araçtan ise ayda 6 bin lira kazanmak olası bu başka araçlarda ise maaş hâsılat olarak 10 bin liranın üzerinede çıkabiliyor.

Abstract Stock Market Charts. Zip includes CDR, AI and high-res JPEG files.Map source: http://visibleearth.nasa.gov/view_rec.php?id=8392 Software used: CorelDRAW X6 Date created: 14.10.2012 Layers of data used: Outlines

4-Yatırım Yapmak
Küçük şirketler piyasada tutunurken maddi konularda çok zorluklar yaşıyorlar. Ürettikleri ürünleri daha çok pazara sunmak isterken bu arada parasal imkansızlıklar ile karşılaşabiliyorlar. Banka kredileri istemeyen bu firmalar ya çok küçük adımlar atarak büyümeye çalışıyorlar veyahut az satışlar ile yönetim etmek mecburiyetinde kalıyorlar. Her ilçede endüstri mekanları var. Özellikle endüstri mekanlarındaki ufak imalatçılar yeni düşünce bulmakta zorlanmasalarda işin pazarlama, anapara ve dağıtım kanalına gelince zorluklar ile karşılaşıyorlar. Bu yüzden bu tür ufak üretimci şirketler ile kar hissesi karşılığında yatırımlar inşa etmek ve işin ilerlemesini sağlamakta karlı bir iş fikri. Bunu bilhassa vatan dışındaki küçük yatırımcılar yapıyor. Ev alabilmek, bankaya parayı faize yatırmak ya da borsa gibi yöntemlerden daha fazla kazandıran bu sistem üstünde sizlerde yatrım inşa etmeyi düşünebilirsiniz.

Yatırım için borsa hakkında önbilgi edinebileceğiniz yazımızı okuyabilirsiniz: Borsaya nasıl girilir? Borsa nasıl oynanır? Yatırım fikirleri
5- Food Truck Gurme Lezzetler
Yurt dışında süregelen olan bu iş için bundan sonra yeni bir konsept var.Konsept ise Gurme Lezzetlerden oluşuyor.
Bizdeki mantığı arabada köfte ekmek, çiğ köfte, hamburger vs gibi malum ürünleri satmak. Yurt dışında ise belli bir kategori seçiliyor. Örneğin çin yemeklerinden bir konsept oluşturuluyor, aracın gideceği mekan için sosyal basın ve Google adsense reklamları ile ilân inşa ediliyor ve yeterli isteği toplayınca oradaki müşteriler için gün ve saat bildirimi inşa ediliyor. Ardından gelsin satışlar, böylelikle hem yemekleri satamama derdi olmuyor hemde birebir pazarlama olanağı oluyor. Osmanlı yemekleri, İtalyan Mutfağı, deniz ürünleri gibi koseptler meydana getirmek olası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir