Sermayesiz gelir elde edilebilecek hobi üretimi

sermayesiz iş

Hafta sonlarında veya tatil günlerinizde hobi olarak uğraştığınız küçük bir bahçeniz varsa ve hatta evinizin önünde değerlendirebileceğiniz küçük bir bahçeniz varsa bu fikirler size ilham kaynağı olabilir.
Öncelikle belirtelim girişim yaptığınız bir işte para kazanıp kazanamamak size kalmış bişey ürettim hop parayı alayım yok. Emek gerek , azim ve hırs gerek. Haydi o zaman fikir vermesi açısından birkaç toprak ürününden bahsedelim;

Ekinezya yetiştirin.
İlaç sektöründede kullanılan ekinezya soğuk algınlığı grip nezle gibi hastalıklarda kullanılan ekinezya yaraları iyileştirme gücüylede ön plana çıkıyor. Tentür kapsül ve konsantre olarak satılan ekinezyalar günümüzde dünya koşullarında varlığını kaybetmek üzere olan bir bitki. Uygun yerlerde yetiştirirseniz markalaşıp kendi ürününüzü pazarlayabilirsiniz. Ege ve karadeniz gibi yağışlı yerlerde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz ekinezyayı şehrinizdeki aktarlara bile satarak para kazanmak mümkün.
Sarımsak yetiştirin kahvenizi yudumlayın
Yendiği zaman her ne kadar hoş bir koku sergilemesede Türk insanı ile sarımsak arasında ciddi bir bağ vardır. Yurtdışından gelen tuhaf sarımsaklardansa yerli sarımsaklar her zaman diğerine göre rağbet görmüştür. Kolay kolay hastalanmaz ve toprağınızdan en iyi şekilde verim verir. Besin gücünün yanında hastalık iyileştirici özellikleride bulunan sarımsak bağ halinde yol kenarlarında pazar kenarlarında bile satılabilecek bir ürün .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir